Rammstein Yeni Albümüyle Geliyor

Uzun zamandır sessizliğini koruyarak; yeni albümünü bekleten ünlü Alman rock müzik grubu Rammstein; sonunda hayranlarını bekletmekten vazgeçebildi. Rammstein; Avrupa turnesi nezdinde hayranlarıyla buluşmaya devam etse de yeni şarkılar herkes tarafından bekleniyordu. Alman aksanıyla rock müziği birleştirerek adeta farklı bir tarz yaratarak beğeni toplayan Rammstein; 1994 yılından beri bu işi hakkını vererek yapıyor. Till Linderman, Richard Z. Kruspe, Paul H. Landers, Oliver Riedel, Christoph Schneider ve Christian Lorenz tarafından meydana gelen bu grup; 2009 yılından beridir hayranlarına yeni bir albüm sunmasa da meraklı bekleyişler hep bu grubun üzerindeydi.

İlk olarak 1995 yılında Herzeheld albümünü çıkaran Rammstein; toplamda 6 albümüyle kalitesini gösterdi. 1997 yılında çıkan Sehnsucht, 2001’de Mutter, 2004 yılında Reise Reise, 2005’te Rosenrot ve 2009 yılında çıkardıkları Liebe ist für alle da albümleri arasında bir yenisi daha eklendi. Deutschland adı verdikleri albüm henüz piyasaya çıkmasa da albümden ilk şarkı sanal ortamlarda yayımlandı. Klibiyle beraber fazlasıyla ilgi çeken Radio adlı şarkı; Rammstein’in son albümü Deutschland’ın çıkış parçası oldu. 17 Mayıs tarihinden itibaren müzik marketlerde ve sanal ortamda yerini alacak olan bu albüm şimdiden rock müziğe bir kez daha doymak isteyen müzik severlerin sabırsız bir bekleyiş içerisine yer almalarına neden oldu.


(Grup üyeleri)
Deutschland adlı albümün ilk tekli performansı olan Radio; dinleyicilere sunuldu. Tipik bir Rammsteim şarkısı olan Radio; aynı zamanda da bu grubun kült şarkıları arasında zaman içerisinde yer alabilecek kaliteye sahip. Jörn Heitmann tarafından yönetilen Radio şarkısında grup üyeleri; 1930’lu yıllara bir dönüş sağlıyor. Tam olarak kendine yakışan bir performans ortaya koyan Rammstein; klibinde eleştirel bir anlatıya yer vermekten yine kaçınmıyor. O yıllardaki radyonun önemini farklı açıdan anlatan grup üyeleri; aynı zamanda da Dünya’nın kapital düzene alışma sürecinden ve baskıya boyun eğmelerinden de dem vuran bir klip ortaya koyuyor. Siyah beyaz olarak çekilen bu klipte; aynı zamanda da tüm Rammstein üyelerini son derecede şık olarak görebilmek de mümkün oluyor.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir